info@canecorsoturkey.org

CANE CORSO RACE ASSOCIATIONIn our country increased popularity in the Cane Corso breed the (Italian Protection Dog), the right to introduce in Turkey, the issue of race in the country correctly Dog Breeds and Cynology Federation registered the increase as şecerel, gather the owners of this breed dogs under one roof, wrong any known about this race and To remove or minimize prejudices, to provide accurate and reliable information about dogs, to make researches in order to raise and produce the best quality of this breed...

FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

You can live with a cane corso in an apartment. But this should never be forgotten that it is a big and athletic breed and you have to provide the necessary daily exercises of this breed 100%.

Cane corso can have a great relationship with kids, family members and other dogs and animals. To have this character in your dog, you need to give him/her correct socialization during puppy period. 

Since Cane Corso is a short coated breed, coat care is very easy. So shedding will probably minor than any other breeds with long coat. Shedding mostly is related with feeding and the mood of your dog apart from the season changing. Good and quality food with necessary daily exercise, stress-free environment will make your dog's shedding lesser.

Pedigree is a proof that your dog has the qualifications of its breed. A responsible breeder must eliminate genetic defects from his program so a new puppy owner can ignore such risks when buying a puppy.

Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

Neden Kullanırız?
Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir. Lorem Ipsum kullanmanın amacı, sürekli 'buraya metin gelecek, buraya metin gelecek' yazmaya kıyasla daha dengeli bir harf dağılımı sağlayarak okunurluğu artırmasıdır. Şu anda birçok masaüstü yayıncılık paketi ve web sayfa düzenleyicisi, varsayılan mıgır metinler olarak Lorem Ipsum kullanmaktadır. Ayrıca arama motorlarında 'lorem ipsum' anahtar sözcükleri ile arama yapıldığında henüz tasarım aşamasında olan çok sayıda site listelenir. Yıllar içinde, bazen kazara, bazen bilinçli olarak (örneğin mizah katılarak), çeşitli sürümleri geliştirilmiştir.


Nereden Gelir?
Yaygın inancın tersine, Lorem Ipsum rastgele sözcüklerden oluşmaz. Kökleri M.Ö. 45 tarihinden bu yana klasik Latin edebiyatına kadar uzanan 2000 yıllık bir geçmişi vardır. Virginia'daki Hampden-Sydney College'dan Latince profesörü Richard McClintock, bir Lorem Ipsum pasajında geçen ve anlaşılması en güç sözcüklerden biri olan 'consectetur' sözcüğünün klasik edebiyattaki örneklerini incelediğinde kesin bir kaynağa ulaşmıştır. Lorm Ipsum, Çiçero tarafından M.Ö. 45 tarihinde kaleme alınan "de Finibus Bonorum et Malorum" (İyi ve Kötünün Uç Sınırları) eserinin 1.10.32 ve 1.10.33 sayılı bölümlerinden gelmektedir. Bu kitap, ahlak kuramı üzerine bir tezdir ve Rönesans döneminde çok popüler olmuştur. Lorem Ipsum pasajının ilk satırı olan "Lorem ipsum dolor sit amet" 1.10.32 sayılı bölümdeki bir satırdan gelmektedir.

1500'lerden beri kullanılmakta olan standard Lorem Ipsum metinleri ilgilenenler için yeniden üretilmiştir. Çiçero tarafından yazılan 1.10.32 ve 1.10.33 bölümleri de 1914 H. Rackham çevirisinden alınan İngilizce sürümleri eşliğinde özgün biçiminden yeniden üretilmiştir.

Nereden Bulabilirim?
Lorem Ipsum pasajlarının birçok çeşitlemesi vardır. Ancak bunların büyük bir çoğunluğu mizah katılarak veya rastgele sözcükler eklenerek değiştirilmişlerdir. Eğer bir Lorem Ipsum pasajı kullanacaksanız, metin aralarına utandırıcı sözcükler gizlenmediğinden emin olmanız gerekir. İnternet'teki tüm Lorem Ipsum üreteçleri önceden belirlenmiş metin bloklarını yineler. Bu da, bu üreteci İnternet üzerindeki gerçek Lorem Ipsum üreteci yapar. Bu üreteç, 200'den fazla Latince sözcük ve onlara ait cümle yapılarını içeren bir sözlük kullanır. Bu nedenle, üretilen Lorem Ipsum metinleri yinelemelerden, mizahtan ve karakteristik olmayan sözcüklerden uzaktır.

ALL

CANE CORSO RACE STANDARD


17.12.2015/ EN
FCI-Standard N° 343
CANE CORSO ITALIANO (Italian Cane Corso)
 
FCI-St. N° 343 / 17.12.2015
 
TRANSLATION: Revised by R. Sporre-Willes. Official language (EN).
ORIGIN: Italy.
DATE OF PUBLICATION OF THE OFFICIAL VALID STANDARD: 13.11.2015.
 
UTILIZATION:

CANE CORSO APPLICABLE COLORS


Black, lead-grey, slate-grey, light grey,light fawn; dark fawn and stag red, dark wheat color (stripes on different shades of fawn or grey); in fawn colored and brindle dogs the black or grey mask on the muzzle should not go beyond the line of the eyes. A small white patch on the chest, on the tip of the toes and on the bridge of the nose is acceptable.

...

ARTICLES

TRAINING ARTICLE

MAINTENANCE ARTICLE

MAINTENANCE ARTICLE

ANNOUNCEMENTS

Announcements

Eşleşme anlaşmalarında alınacak ücret şu şekilde değiştirilmiştir. 

  1. Dernek üyesi olanlar için&nbs

Announcements

Cane Corso Of The Year Yarışma Kataloğu

Yarışma kataloguna aşağıdaki QR kodu okutarak veya linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tüm katılımcılarımıza başarılar

Announcements

Üretim İçin Değerlendirme Notunda Değişiklik Hk.

Tüm dernek üyelerimizin ve köpek sahiplerinin dikkatine, Derneğimizce alınan karar ve Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu onayı ile;

Search