info@canecorsoturkey.org

Sıkça Sorulan Sorular

Cane Corso, hiçbir problem olmadan apartmanda kolaylıkla beslenebilmektedir. Ancak şu unutulmamalıdır ki, büyük ve atletik bir ırk olduğundan gerekli günlük egzersiz ihtiyaçları kesinlikle karşılanmalıdır.

Cane Corso, çocuklarla, aileyle ve diğer canlılarla iletişimi oldukça iyi olan bir ırktır. Yavruluk döneminde doğru yaşayacağı doğru sosyalizasyon, karşılaşacağı yeniliklerle doğru şekilde tanışması ile iyi bir aile köpeği olmaya ilk adımlarını atacaktır. Doğru sosyalizasyon, ilerleyen dönemlerde oluşabilecek agresyonun önüne geçecektir. Koruma içgüdüsü kuvvetli olduğundan, her hangi bir tehdit algılaması halinde, bu içgüdü devreye girecektir.  

Cane Corso, kısa tüylü olması nedeniyle bakımı kolay, tüy dökümü diğer ırklara oranla azdır. Ancak her köpek gibi tüy dökümü elbette olacaktır. Mevsimler tüy dökümleri haricinde, bu durumu en aza indirmek için köpeğinizin beslenmesine, gerekli egzersizleri yapmasına, stressiz ve mutlu olmasına özen göstermelisiniz.

Şecere köpeğinizin ırk garantisidir. Bunun haricindeki diğer belgeler bunu sağlamaz. Şecereli üretimde, sorumluluk sahibi etik bir üretici genetik rahatsızlığı olan bir köpeği üretmemesi gerektiğinden, bazı genetik rahatsızlıkları da programından elemiş olur. Bu da köpek sahibi olmak isteyenlerin bu tip risklerden kurtulmasına neden olur. 

Cane Corso, gereksiz havlaması kesinlikle olmayan, gereksiz agresyona sahip olmadan, tehdit hissetmediği takdirde havlamayan özel bir ırktır. 

Cane Corso beslemek için aslında o kadar çok neden vardır ki bunlardan başlıcaları;

1) Apartmanda yaşayabilir. 

2) Tüy dökümü azdır, bakımı kolaydır. 

3) Duygusal, zeki ve iyi huylu köpeklerdir. 

4) Her köpek gibi egzersize ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır.

Search