info@canecorsoturkey.org

CANE CORSO OF THE YEAR

CANE CORSO OF THE YEAR

CANE CORSO OF THE YEAR - TURKEY

Önümüzdeki dönemde, yarışmalara katılımı ve sen boyunca yarışmaların heyecanını arttırmak adına, Dernek olarak kulüp yarışmamız haricinde, özel bir yarışma daha düzenleyeceğiz. 

CANE CORSO OF THE YEAR… Yani, YILIN CANE CORSOSU yarışması…

Yarışmaya katılacak köpekler için katılım şartları şu şekilde olacaktır.

1- Takvim yılı içerisinde, FCI onaylı bir soy kütük belgesine sahip olmak ve gerek Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu’nun gerekse Derneğimizin düzenleyeceği yarışmalarda, yetişkin köpekler için CAC/CW-CAC, genç köpekler için JCAC/CW-JCAC unvanlarını alan köpekler bu yarışmaya katılmaya hak kazanacaktır. Kısacası, sadece Türkiye’de yarışmalara katılmış köpeklere katılım için davetiye gönderilecektir. Yurtdışında alınan dereceler ile yarışmaya katılım mümkün olmayacaktır.
2- Yarışma, bir sonraki takvim yılında dernekçe belirlenecek bir tarihte yapılacaktır. Örneğin; 2020 yılında düzenlenen yarışmalardan birinde CAC/CW-CAC ve ya JCAC/CW-JCAC alan köpekler için CANE CORSO OF THE YEAR – YILIN CANE CORSOSU yarışması, 2021 yılında yapılacaktır.
3- Katılma hakkı kazanan köpeklerin sahiplerine, e-mail yolu ile davetiyeleri gönderilecektir.
4- Yarışmaya katılma hakkı kazanan genç ve yetişkin köpekler için, yaş sıralamasına göre (Gençten yaşlıya doğru) katalog hazırlanarak yarışma sıra numarası belirlenecek ve katılan tüm köpekler arasından, en iyi olan köpek için CANE CORSO OF THE YEAR – YILIN CANE CORSOSU unvanı verilecektir. Yani, bu yarışmada unvan alacak sadece bir köpek olacaktır. 
5- Genç ve çok genç köpekler için ise, etkinlik içerisinde FUTURE HOPE – GELECEĞİN UMUDU unvanının verileceği bir yarışma olacaktır. Bu yarışmaya katılım için Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu’nun yarışma katılım şartları geçerlidir. Yani, bir soy kütük belgesine sahip olmak. 
6- Bu yaş grubunda, genç (6-9 ay) ve çok genç (3-6 ay) olmak üzere iki kategori oluşturulacak ve bu iki kategorinden yine sadece bir köpek FUTURE HOPE – GELECEĞİN UMUDU unvanını alacaktır. 

Bu yarışmayı, düzenli şekilde her yıl yaparak prestijli bir yarışma haline getirmeyi amaçlıyoruz. İçinde bulunduğumuz 2020 yılında, pandemiden dolayı herhangi bir yarışma düzenlenmesi imkanı bulunmadığından, eğer herhangi bir aksilik olmaz ise, 2021 yılında gerek Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu’nun düzenleyeceği gerekse Derneğimizce düzenlenecek yarışmalar ile 2022 yılı için planlanan CANE CORSO OF THE YEAR yarışmasına katılım hakkı kazanmak için şimdiden herkese başarılar dileriz.

Search