info@canecorsoturkey.org

Derneğe Yapılacak Batın Bildirimleri ve Eşleşme Anlaşması Hakkında

Derneğe Yapılacak Batın Bildirimleri ve Eşleşme Anlaşması Hakkında

25.04.2017

Cane Corso Irk Derneği Önemli Duyurusu!

 

Bilindiği üzere cane corso eşleşme anlaşması ücreti dernek üyelerimiz için batın başına 100-TL, dernek üyesi olmayanlar için 250-TL’dir. Bu ücretler zamanında bildirim (eşleşme yapılmadan önce) yapan kişiler için geçerlidir.

Son zamanlarda yapılan eşleşmelerde zamanında derneğe bildirim yapılarak eşleşme anlaşması talep edilmedi gözlemlenmektedir. Meydana gelen bu durumun sıklaşması sebebiyle, Dernek yönetimimizin aldığı karar gereği, geç bildirim yapan kişiler için dernek üyeleri olmaları halinde 100-TL eşleşme anlaşması ücreti ve 150-TL geç bildirim bedeli olmak üzere toplam 250-TL Dernek banka hesabımıza yatırmaları gerekmektedir.

Derneğimiz üyesi olmayanlar için, geç bildirim halinde 250-TL  eşleşme anlaşması ücreti ve 150-TL geç bildirim bedeli olmak üzere toplam 400-TL Dernek banka hesabımıza yatırmaları gerekmektedir.

Bununla birlikte Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu’nun yapmış olduğu “Kurallara  uygun olmayan çiftleşmelerde uygulanacak yaptırımlar” ile ilgili duyuruda, Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu ‘’Genel İşleyiş Yönergesi’’ ve ‘’Üretim İzin Yönergesi / Kuralları’’nda belirtilen kurallara uygun olmayan çiftleşme, üretim ve batınlar için 1 Ağustos 2017 geçerli olmak üzere yavruların kayıt edilmesine izni verilse dahi cezai işlemler uygulanacağı belirtilmiştir. 

Yukarıda belirtilen hususlar doğrultusunda, çiftleşmelerle ilgili bildirimlerin zamanında yapılmasına azami dikkat ve önemin verilmesini rica ederiz. Aksi haldeki durumlarda Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu’na gerekli bildirim yapılacaktır.

Cane Corso Irk Derneği 
Yönetim Kurulu

Search