info@canecorsoturkey.org

Dernek Uygulamaları ve Genel İşleyiş Hakkında Bilgilendirme

Dernek Uygulamaları ve Genel İşleyiş Hakkında Bilgilendirme

14.04.2017

Derneğimizin değerli üyeleri;

Derneğimizin yeni tasarımı ile tekrardan daha aktif bir şekilde faaliyete geçen internet sitesi, sizlerin dernek ile ilgili olan işlemlerini daha kolay ve takibi daha mümkün olacak şekilde mevcut uygulamalarda bazı değişiklikler yapılmıştır. Bu uygulamaların işleyişi hakkında sizleri bilgilendirmek istedik. Bunlarla ilgili detayları aşağıda açıklamaya çalışacağız. 

Bildiğiniz ve yaşadığınız üzere, eşleşme anlaşması talebiniz olduğunda, derneğin üretim sorumlusu ile telefon ile irtibata geçerek taleplerinizi yapıyordunuz. Daha aktif şekilde faaliyete geçen internet sitemiz ile bu işlemi tamamen online şekilde yapmanız sağlanmış olacaktır. Yapacağınız işlemler şu şekilde olacaktır. http://www.canecorsoturkey.org.tr internet adresimize girdiğinizde, menü bölümündeki “Cane Corso Belgeleri” altında bulunan “Çiftleşme Anlaşması İstek Formu”na tıklayarak bu formu direk olarak indirmeye başlayacaksınız. İndirdiğiniz bu formdaki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra, bu form ile birlikte çiftleşmiş köpeklerin şecereleri, değerlendirme formları ve yatırmış olduğunuz eşleşme anlaşması ücretinin dekontunu mail ekine ekleyerek derneğimizin resmi e-mail adresi olan info@canecorsoturkey.org adresine göndermeniz gerekmektedir. Üretim sorumlusu arkadaşlar gönderdiğiniz belgeleri inceledikten sonra herhangi bir olumsuzluk olmadığını gördüklerinde, eşleşme anlaşmasını tarafınıza gönderecekler. 

Derneğimize üye olmak isteyen arkadaşlar, yine “Cane Corso Belgeleri” altında bulunan “Cane Corso Dernek Üyelik Başvuru Formu”na tıklayak indirmeniz, formu eksiksiz olarak doldurduktan sonra çıktı alıp imzalamanız gerekmektedir. İmzaladığınız formu da tarattıktan sonra, bu form mail ekine ekleyerek info@canecorsoturkey.org e-mail adresimize göndermeniz gerekmektedir. Yönetim kurulunun yapacağı değerlendirme sonrasında üyelik talebiniz ön onay statüsünde olacak ve tarafınıza e-mail yolu ile bilgilendirme yapılacaktır. Sonrasında Derneğimiz banka hesap numarasına senelik aidat ücreti olan 100-TL’yi yatırmanız ve dekontunu e-mail adresimize göndermeniz gerekmektedir. Eğer dekontu göndermezseniz, üyelik kaydınız onaylanmayacaktır. (Yatırmış olacağınız aidat ücreti o takvim yılına ait olacaktır.)

Derneğimizin düzenleyeceği kulüp yarışmalarına yapılacak kayıtlarla ilgili olarak; bu yarışmalara yapılacak olan köpek kayıtları için, yine “Cane Corso Belgeleri” altında bulunan“Yarışma Kayıt Formu”na tıklayıp indirdikten sonra, form eksiksiz olarak doldurulmalı, doldurulan formu mail ekine ekleyerek info@canecorsoturkey.org e-mail adresimize göndermeniz gerekmektedir. 

Yukarıda belirtilenler haricinde, Derneğimize yapılacak herhangi bir başvuru yazılı olarak yapılmasını önemle rica etmekteyiz. Yapacağınız başvuruyu dilekçe şeklinde hazırladıktan sonra imzalamanız ve Derneğimizin yukarıda belirtilen e-mail adresine imzalı bir şekilde göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde yaptığınız başvuru dikkate alınmayabilir. 

Dernek banka hesap numaramız aşağıdaki gibidir:
Hesap Adı: İtalyan Koruma Köpeği
Banka Adı: Türkiye İş Bankası 
Şube Adı: Buca Şubesi 
Hesap No: 3404 – 1483167
Iban No: TR44 0006 4000 0013 4041 4831 67

Bundan sonraki yapılacak eşleşme anlaşması ödemesi, yıllık aidat, bağış vb. Ödemeleri yularıda belirttiğimiz banka hesap numarasına yatırarak yaptığınız ödemelerin dekontlarını Dernek resmi e-mail adresine göndermeniz gerekmektedir. Yaptığınız ödemelerin açıklama bölümüne isim soyisim ve kısaca ne ödemesi olduğunu belirtmenizi rica ederiz.

Yapılan tüm bu uygulamalar, hem siz dernek üyelerimizin hem de dernek içerisinde görev alan arkadaşların daha kolay bir şekilde görev ve sorumluluklarını yerine getirmeleri ve gerekli kayıtların düzgün bir şekilde tutulmasını sağlamak amacıyla uygulamaya geçirilmiştir. Biliyoruz ki, ilk etapta yeni uygulamalara adapte olmak zor olacak ve bu uygulamalar ile ilgili serzenişler meydana gelecektir. Fakat işleyişin devamında aslında her şeyin ne kadar kolay ve şeffaf bir şekilde yapıldığını zaman içerisinde herkes görecektir.

Bu itibarla; yukarıda belirtilen hususlarla ilgili olarak, tüm Dernek üyelerimizin edinmesini ve bu yeni işleyişlere hassasiyetle uymalarını önemle rica ederiz. 


Cane Corso Irk Derneği
Yönetim Kurulu

Search