info@canecorsoturkey.org

Eşleşme Bildirimlerinin Zamanında Yapılması

Eşleşme Bildirimlerinin Zamanında Yapılması

Tüm Dernek Üyelerimizin ve Köpek Severlerin Dikkatine,

Eşleşme Anlaşması taleplerinin zamanında yapılması ile ilgili bir çok defa duyuru yapmamıza rağmen tekrarlanma gereği duyulmuştur.

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu Üretim Yönetmeliğinin eşleşme bildirimleri ile ilgili Üretimde Kullanılacak Köpeklerin Uymaları Gereken Koşullar ve İlgili Diğer Konular başlığı altındaki 1. Madde (d) bendinin 9’uncu fıkrası şu şekildedir;

Çiftleşmeden önce köpek sahipleri Federasyona üye dernek yoksa KIF’dan, ilgili ırk derneği olması durumunda söz konusu ırk derneğinden örneği KIF internet sitesinde bulunan ‘eşleşme bildirim’ formunu doldurarak çiftleşme onayı almakla yükümlüdürler.”

Derneğimiz, yapılan tüm bildirimleri veritabanında saklamaktadır. Bu nedenle, yukarıda belirtilen madde gereğince, eşleşme bildirimlerinin dernek internet sitemizdeki Eşleşme Anlaşması Talep Formu aracılığı ile zamanında yapılması önemlidir.

Eşleşme Anlaşması ücreti dernek üyelerimize 100TL, dernek üyesi olmayanlara 250TL’dir.

Zamanında yapılmayan eşleşme bildirimlerinden, dernek üyesi olsun ya da olmasın ekstra 150TL alınır. 

Bu itibarla, herhangi bir aksaklığa mahal vermemek adına, eşleşme bildirimlerinin köpek sahibi sorumluluğunda olduğu hatırlatılarak, eşleşme bildirimlerinin zamanında yapılması hususuna özen gösterilmesini önemle rica ederiz.

Search